Двойна наслада за Конър Брадли при победата на Северна Ирландия
Breaking News | 2024-06-13 | 15:54:06

Конър Брадли изстреля Северна Ирландия до приятелска победа с 2-0 над Андора в Мурсия.

Брадли регистрира първата си двойка за старша възраст с голове в 16-ия и 23-та минута, но хората на Майкъл О'Нийл не успяха да увеличат тази преднина въпреки чистите шансове за Калъм Маршал и Джамал Луис преди полувремето.

Както се очакваше, Северна Ирландия владееше топката, но допълнителните голове О' Нийл без съмнение би се надявал да види хората си да се противопоставят на опозицията, класирана на 91 места под тях, но не се материализира след почивката.

Въпреки това резултатът изглежда Северна Ирландия приключи своя тренировъчен лагер при топло време с положителна нотка след поражението с 5-1 от Испания в събота и означава, че са спечелили три от последните си пет мача, докато гледат към кампанията за Лигата на нациите по-късно тази година.

О'Нийл направи пет промени в отбора, победен в Майорка, с Кори Еванс, Броуди Спенсър, Киарън Браун, Пол Смит и Маршал, но остана силен състав, като Брадли запази и Даниел Балард пое капитанското място .

Първата роля на Брадли беше да създаде начален шанс, вдигайки фигурите, когато Андора не можеше да изчисти корнер и стреля в ниско центриране, което стигна до Маршал на задната греда, но тийнейджърът – направи своето първи международен старт – видя изстрела си блокиран.

Началният гол дойде, когато ролите бяха разменени. Маршал се отдръпна от своя човек, за да намери място отляво и избухна в ниско центриране, което Брадли, стрелвайки между централните защитници на Андора, срещна на близката греда, за да пробие отвъд вратаря Икер Алварес.